Walcz o siebie, bo jesteś ważną osobą!

No serio!! Jesteś ważną osobą!

Zakładam, że jeśli tu jesteś, to poszukujesz :). Może już nawet wiesz, że jesteś ważna ;). A może dopiero chcesz się o tym przekonać…Jeśli wiesz, to super! Podziel się tym na Facebooku.

Kto jest najważniejszy?

No bo kto jest najważniejszy?

Jeśli masz wątpliwości, że jesteś najważniejszą osobą na świecie, to pomyśl! Z kim przebywasz najwięcej i najczęściej? Z kim najczęściej gadasz? Kogo codziennie ubierasz, a później tulisz do snu otulając kołderką? Kogo często strofujesz, żeby zachowywał się mądrzej? Swoje dziecko?? Pewnie też…. ale przede wszystkim siebie! No przecież! No to kto jest tą ważną osobą? 

TO TY JESTEŚ NAJWAŻNIEJSZĄ OSOBĄ NA ŚWIECIE!! 

No i nawet nie próbuj protestować! A ponieważ jesteś dla siebie samej najważniejsza na świecie, to sama rozumiesz – niefajnie spędza się czas z kimś zakompleksionym, mówiącym wciąż o swoich problemach, myślącym o sobie źle. Lepiej jest z kimś, z kim można prowadzić ciekawe dyskusje, z kim można się pośmiać, odpocząć i wyluzować. Nawet, jeśli odbywa się to tylko w Twojej głowie 😉

A jakiego ty masz towarzysza? Jesteś wyluzowana i szczęśliwa czy wprost przeciwnie?

Jak dbasz o najważniejszą osobę na świecie? Jak dbasz o siebie?

I czy w ogóle dbasz o najważniejszą osobę na świecie? Ponieważ wiem, że różnie bywa, to zapraszam Cię do świata, w którym będziesz rozwijać swoje umiejętności, byś lepiej mogła poznać Twoje potrzeby, by skuteczniej dbać o siebie i swoje emocje, a tym samym lepiej dbać o inne ważne osoby i Twoje ważne relacje  – bo one również określają Cię bardzo mocno. One pozwalają rozwijać skrzydła albo podcinają je bezpardonowo. Walcz o siebie, bo jesteś ważna!

Możesz mieć wpływ na to, co robią Ci Twoje relacje. Dbając o siebie samą. Bo to Ty decydujesz, w jaki sposób Twoi bliscy czy dalsi znajomi traktują Ciebie.

Bo ważna osoba to…? I tutaj krzyknij JAAAAAaaa 

Inni są bardzo ważni, ale dopiero wtedy, gdy zadbasz o siebie, oni też mają szansę być zadbani. Pamiętaj, że masz prawo do rozwoju, do własnych potrzeb, do ich zaspokajania. Do odmawiania, do domagania się, do nauki i odpoczynku. Bo ważna osoba ty naprawdę jesteś TY!

Zastanów się, jaka jesteś? Czy dbasz o siebie? Kiedy ostatnio zrobiłaś coś tylko dla siebie? Jestem ciekawa. Bo znam kobiety, które całymi tygodniami poświęcają się dla bliskich, a później są zdziwione, że padają na twarz, że nie są szanowane, a rodzinka jest zdziwiona, że mama chce mieć wolne…

A tak nie musi, a nawet nie może być. Masz prawo do samej siebie! Więc walcz :). Ale rób to tak, abyś nie musiała zbierać trupów. I z czasem tutaj znajdziesz coraz więcej informacji, jak to robić. Teraz możesz wskoczyć tutaj i poczytać o tym, co ważne 🙂

Walcz o siebie bo jesteś ważna!

Takie przesłanie powinno towarzyszyć Ci cały czas. I nie chodzi tu o walkę na noże. Nie chodzi o pokonywanie ludzie i działanie komuś na złość. Chodzi o to, by zawsze w swoim postępowaniu stawiać siebie na pierwszym miejscu.

Czas końca małżeństwa (czy związku) i rozwodu na pewno sprawił, że Twoja energia jest osłabiona, że wiele rzeczy ważnych zostało zaniedbanych, a do tego wiele się skończyło.

Ale ponieważ jesteś ważną osobą, a po rozwodzie i tak musisz ułożyć swoje życie od nowa – fajnie, abyś robiła to tak, aby było jak najlepsze dla Ciebie. Abyś czuła się spełniona, z uśmiechem wstawała rano, by realizować cel na dziś, na miesiąc i życie. Walcz o siebie, bo jesteś ważna!

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz